4 najczęściej wybierane wycieczki z Marsa Alam

Wybierając się na wakacje do hotelu w Marsa Alam, zawsze możecie skorzystać z dodatkowych wycieczek fakultatywnych. Jeżeli poza odpoczynkiem przy hotelowym basenie oraz na hotelowej plaży, interesują Was dodatkowe atrakcje, z pewnością chętnie zapoznacie się z poniższą listą 4 najczęściej wybierane wycieczki z Marsa Alam.

 1. Abu Dabbab

  Najpopularniejszą zatoką w rejonie Marsa Ala, zwaną również Domem Żółwi, jest Abu Dabbab. Niezwykła fauna i flora wód Morza Czerwonego, magia kolorów podwodnego świata, zachwycają turystów z całego świata. Pobyt na plaży przy zatoce będzie wspaniałą okazją do snurkowania.

 2. Marsa Mubarak (Port Ghalib)

  Rejs w lśniących wodach Morza Czerwonego w celu snurkowania, podczas którego można spotkać wiele koralowców i różnych rodzai ryb. Marsa Mubarak jest uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych w Marsa Alam. Można tam spotkać krowy morskie i popływać z ogromnymi żółwiami.

 3. Asuan 1 dzień z Marsa Alam

  Wycieczka zawiera trzy główne atrakcje:

  1. Wysoka Tama Asuańska zwana Cudem Inżynierii, wybudowana w 1960 roku.  Ze szczytu można podziwiać piękny widok na Jezioro Nasera oraz świątynię Kalabsha.
  2. Niedokończony obelisk – wielkie rozczarowanie kamieniarzy starożytnego Egiptu. Jest to największy monolit na terenie Egiptu. Mierzy około 42 m długości i waży w przybliżeniu 1168 ton.
  3. Ostatnim z trzech znanych  i odwiedzanych podczas wycieczki miejsc w Asuanie jest kompleks świątyń na wyspie File. Został on zbudowany w czasach Starożytnych Greków i Rzymian. Po zbudowaniu tamy, został przeniesiony na pobliską wyspę Agilkię.
 4. Super safari w Marsa Alam

  Na quadach wyruszamy w stronę wioski beduińskiej około 25 km w głąb pustyni. Zobaczymy tam domostwa beduinów, odwiedzimy piekarnię i będziemy świadkami wypieku trasycyjnego egipskiego chleba. Dodatkowo będziemy mogli skorzystać z przyjeżdżki na wielbłądach.

Dla zainteresowanych pełna oferta wycieczek z Marsa Alam:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *