Internet w Egipcie – karta SIM + 1GB internetu za darmo

Planując wakacje w Egipcie z pewnością chcielibyście pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną. Ważne więc by przed wyjazdem wiedzieć jak zdobyć i ile kosztuje internet w Egipcie.

Niektóre hotele oferują darmowe wi-fi w określonych miejscach bądź godzinach. Jest to jednak zazwyczaj dość kiepskiej jakości łącze. Poza ograniczeniami czasowymi, oraz wybranymi miejscami, w których można połączyć się z  internetem w hotelu, szybkość połączenia jest zwykle niewielka.

Jeżeli zależy Wam by cały czas pozostać online warto kupić kartę SIM z internetem. Jednym z najpopularniejszych operatorów telefonicznych w Egipcie jest Vodafone. Vodafone w Hurghadzie ma swoje punkty m.in. na lotnisku, w centrum miasta (zaraz naprzeciwko hotelu Seagull), oraz w centrum handlowym Senzo (niedaleko hoteli Alf Leila wa Leila czy Jungle Aqua Park).

Na lotnisku ceny mogą być odrobinę wyższe i będą podane w dolarach. W pozostałych punktach ceny powinny być te same i podane w funtach egipskich.

By kupić internet w Egipcie powinniście udać się z paszportem do jednego z punktów Vodafone, Orange, bądź Etisalat i kupić kartę SIM, a następnie doładować ją i aktywować jeden z pakietów internetowych.

Bardzo ważne by poprosić osobę, która sprzedaje Wam kartę i internet, by pokazała Wam ile GB zostało zakupionych. Można to sprawdzić na Waszym koncie Vodafone badź w aplikacji „Ana Vodafone”. Nasi turyści alarmowali, że zdażyło im się, że zapłacili za więcej GB niż otrzymali.

Internet w Egipcie za darmo

Jeżeli planujecie przynajmniej 2 wycieczki z Hurghady z LM Holiday PL oferujemy zakup karty SIM wraz z 1GB internetu i dowiezienie karty do hotelu klienta zupełnie za darmo.  1GB to wprawdzie niewiele, ale możemy doładować wybraną ilość GB zgodnie z cennikiem sieci, bez żadnych ukrytych czy dodatkowych opłat.

Ceny internetu w Egipcie

 

karta SIM 20 LE ≈ 1 $
1 GB 45 LE ≈ 2.5 $
2 GB 65 LE ≈ 4 $
3 GB 95 LE ≈ 5.5 $
5 GB 115 LE ≈ 6.5 $
8 GB 150 LE ≈ 8.5$
12 GB 220 LE ≈ 12.5 $
20 GB 375 LE ≈ 21$
40 GB 575 LE ≈ 32.5$

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *