Co warto zwiedzić w Hurghadzie – Hurghada atrakcje

Wybieracie się na wakacje i zastanawiacie się co warto zwiedzić w Hurghadzie? Nadchodzimy z pomocą!

Atrakcje Hurghady czyli co warto zwiedzić w Hurghadzie

 1. Meczet Al Mina w Hurghadzie

  Nabardziej okazały meczet w Hurghadzie znajdujący się w centrum miasta,  zaraz przy Marinie. Oddany do użytku w 2012 roku, stał się głównym miejscem modlitw dla mieszkańców Hurghady, zwłaszcza w okresie świąt muzułmańskich. W czasie gdy nie odbywa się modliwa, możemy wejść do meczetu, niezależnie od wyznawanej religii, i „od środka” zobaczyć tę imponującą budowlę.

 2. Kościół Koptyjski pod wezwaniem św. Szenudy.

  Koptyjska świątynia zbudowana została w 2011 roku. Zlokalizowana jest w starej części Hurghady zwanej Dahar. Kościół pw. św. Szenudy, podobnie jak Meczet Al Mina, jest otwarty dla turystów. W każdą niedzielę odbywają się tam nabożeństwa dla tutejszej wspólnoty koptyjskiej.

 3. Nowa Marina

  Nowa Marina jest to deptak znajdujący się w centrum miasta przy porcie. W porównaniu do pozostałej części Hurghady, Marina to bardzo zadbane miejsce. Za dnia zwykle opustoszałe i ożywające dopiero wieczorami. Poza popularnymi kawiarniami i restauracjami o wysokim standardzie, na Marinie możemy też zobaczyć luksusowe jachty. Najbardziej interesujące jest jednak porównanie samej Mariny do krajobrazu przed bramą wejściową. Z jednej strony wysprzątane, luksusowe osiedle, a z drugiej strony ogrodzenia rozpadające się domy, wychudzone koty chowające się pod śmietnikami.

 4. Targ owocowo- warzywny na Daharze (souq)

  Targ owocowo-warzywny na Daharze, nazywany w Hurghadzie souqiem, jest również jednym z miejsc wartych zobaczenia podczas pobytu w Hurghadzie. Wielokolorowe stragany, wypełnione starannie ułożonymi owocami i warzywami, przeplatające się ze stanowiskami na których sprzedawane jest mięso czy (wciąż żywe) kurczaki, tego nie można przegapić. Najbardziej „swojskie” miejsce w całej Hurghadzie

 5. Grand Akwarium

  Grand Akwarium w Hurghadzie zostało otworzone w 2015 roku. Jest to jedno z największych akwariów w Afryce. Mieści 24 tematyczne wystawy, z których każda powiązana jest z konkretnym środowiskiem. W Grand Akwarium możemy zobaczyć m.in. rekiny, płaszczki oraz żółwie.

 6. Muzeum Figur Piaskowych

  Muzeum Figur Piaskowych zawiera 42 rzeźby i 17 płaskorzeźb wykonane przez artystów z różnych krajów. Część figur to rzeźby mające podłoże historyczne, tj. Kleopatra, Napoleon czy piramidy, a pozostałe prace przedstawiają głównie postacie z filmów oraz bajek tj. superman, batman czy smerfy.

 7. Mini Egypt Park

  Mini Egypt Park prezentuje 60 najsłynniejszych budowli znajdujących się w Egipcie w dużym pomniejszeniu. Podczas wakacji w Hurghadzie możemy zobaczyć więc piramidy, Wielką Tamę Asuańską, świątynię Karnak itp w ciągu jednego dnia.

Zarówno meczet, kościół koptyjski, Marina oraz targ owocowo-warzywny, a także targ rybny są częścią programu naszej City Tour po Hurghadzie. Jeżeli chcielibyście więc pozwiedzać miasto z polskojęzyczną osobą, która mieszka tu od lat, zapraszamy serdecznie!

4 odpowiedzi do “Co warto zwiedzić w Hurghadzie – Hurghada atrakcje”

 1. Nigdy tam nie byłam, ale znajomi się wybierają. Fajnie, że promuje się takie miejsca – wakacje w Egipcie nie będą się kojarzyć tylko z wylegiwaniem się przy hotelowym basenie, ale też z zhistorią i kulturą jaki ten kraj ma do zaoferowania.

 2. kurcze, żałuję że parę lat temu wiedziałam że można tam robić coś ciekawszego niż leżeć nad morzem,albo wyjechać na wycieczkę fakultatywną qadem na pustynię. Żałuję, że nie zobaczyłam tych opisywanych miejsc, bo na razie na nie mam Egiptu na liście miejsc do odwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *