Wycieczki z Hurghady, na które warto się wybrać w listopadzie

Nie bez powodu Egipt jest jedną z najchętniej wybieranych destynacji na zimowy urlop. W listopadzie temperatury powietrza w ciągu dnia w Hurghadzie dochodzą do 30 stopni, a nocą spadają poniżej 20 stopni. Woda w morzu wciąż jest w miarę ciepła i bez problemu można się opalać do zachodu słońca. Listopad jest też idealnym miesiącem na odwiedzenie starożytnych zabytków.Wycieczka do Kairu z Hurghady na 1 dzień

Być  w Egipcie i nie widzieć piramid

Tak się składa, że listopad jest doskonałym czasem na wycieczkę do piramid. Jeden dzień wystarczy by zobaczyć zarówno starożytne grobowce, jak i Wielkiego Sfinka, Muzeum Egipskie i najsłynniejszy bazar w Egipcie – Khan el Khalili. Najbardziej rozsławione egipskie budowle oraz kilkutysiącletnie eksponaty tylko czekają na turystów. Dodatkowo podczas tej wycieczki będzie mogli przyjrzeć się codziennemu życiu w egipskiej stolicy.

Największe muzeum świata na świeżym powietrzu

Luksor nie bez powodu został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. To wspaniałe miasto wypełnione świątyniami, starożytnymi posągami i kryptami jest jednym z miejsc, które warto zobaczyć podczas wizyty w Egipcie. Wycieczka do Luksoru w programie ma świątynię Karnak, świątynię Hatszepsut, Kolosy Memnona oraz Dolinę Królów.  Jeżeli chcielibyście spędzić więcej czasu w tym wspaniałym mieście, możecie wybrać się na dwudniową prywatną wycieczkę do Luksoru.

wyspa paradiseRajska wyspa

Wiele hoteli w Hurghadzie znajduje się zaraz nad brzegiem morza. Obietnica pięknej plaży może nie robi więc na Was wrażenia. Ale wycieczka na Paradise czy Giftun to nie tylko doskonała okazja do opalania i podziwiania lazuru wody, ale też szansa na snurkowanie przy pięknych rafach. Poza tym plaża plaży nie równa, a nie każdy hotel jest zlokalizowany w miejscu z którego możecie podziwiać prawdziwe piękno Morza Czerwonego. Czemuż by nie wybrać sie do raju, skoro jest okazja?

safari po pustyniSafari po pustynii

Dla spragnionych wrażeń szczególnie polecane jest safari po pustyni. Przejażdżka quadem, spider carem, jeepem oraz wielbłądem, podziwianie zachodu słońca na pustyni, możliwość zobaczenia wypieku tradycyjnego beduińskiego chleba, to tylko część atrakcji, oferowanych podczas safari na pustyni. Piękno Hurghady polega właśnie głównie na tym, że z jednej strony mamy morze, a z drugiej pustynne góry.

Jeżeli wybieracie się właśnie do Hurghady i chcielibyście zobaczyć coś więcej niż hotelową plażę, więcej doświadczyć, zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy na jaką wycieczkę warto wybrać się zimą,  a na jaką latem. Gdzie pojechać z dzieckiem, a gdzie w dorosłym gronie. Jeżeli już jesteście w Egipcie i nie macie dostępu do internetu wystarczy wysłać nam SMS na numer 00201093118404 z nazwą hotelu w którym jesteście, numerem pokoju, nazwiskiem oraz godziną o której możemy do Was zadzwonić.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *