8 dni Piramidy i Rejs po Nilu z Kairu

$775,00

Zwiedzanie Kairu połączone z rejsem po Nilu z Luksoru do Asuanu.

Czas trwania: 8 dni

Opis

program

Zapraszamy codziennie.

Dzień 1: Przylot do Kairu

Na lotnisku będzie na was czekał przedstawiciel naszego biura który zabierze was do hotelu i po zameldowaniu omówicie wspólnie cały program wycieczki . Nocleg w hotelu w Kairze. Drink powitalny.

Dzień 2: Piramidy / Muzeum

Śniadanie w hotelu , a następnie spotkanie z przewodnikiem który zabierze was do Gizy. Piramidy w Gizie obejmują dwie największe piramidy zbudowane w starożytnym Egipcie (piramidę Cheopsa i piramidę Chefrena) oraz mniejszą piramidę Mykerinosa i inne obiekty. Wszystkie mają kształt ostrosłupa na podstawie kwadratu. . Piramida Chefrena wyróżnia się ustawioną obok niej, przy dolnej świątyni grobowej, monumentalną rzeźbą Sfinksa. Lunch w lokalnej restauracji , po którym zwiedzanie Muzeum Kairskiego . Eksponaty zostały ułożone w porządku chronologicznym odpowiadającym poszczególnym epokom. Na pierwszym piętrze obecnego gmachu otwarto salę z królewskimi mumiami. Osobna sala jest również poświęcona skarbom faraona Tutenchamona. Teraz pora na zwiedzanie Starego Kairu. Jest to najstarsza część miasta, obejmująca m.in. szereg zabytków koptyjskich, łączących historycznie starożytny Egipt faraonów z cywilizacją islamską. Duża część dzielnicy nazywana jest z tego względu Kairem koptyjskim. To tam znajdują się pozostałości fortecy Babilon, w której według tradycji schroniła się Święta Rodzina. Twierdza ta była kolebką egipskiego chrześcijaństwa i do dziś jej rejon pozostaje miejscem zamieszkiwania kairskiej społeczności Koptów. Zakupy na słynnym bazarze Khan el Khalili. Powrót do hotelu, nocleg.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 3: Przelot do Luksoru

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Luksoru liniami Egypt Air. Po przylocie transfer na pokład statku , zameldowanie, lunch. Po lanchu zwiedzanie Wschodniego Brzegu czyli Karnaku i Świątyni Luksorskiej. Kolacja i nocleg na statku.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 4: Luksor Zachodni Brzeg / Edfu
Śniadanie na pokładzie statku , następnie zwiedzanie Zachodniego Brzegu czyli Dolina Królów, Świątynia Hatszepsut, Kolosy Memnona. Lunch i rejs w kierunku Edfu.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 5: Edfu / Kom Ombo
Śniadanie na pokładzie podczas rejsu do Edfu i poranna wizyta w świątyni Horusa. Już w starożytnym Egipcie Edfu było ośrodkiem kultu Horusa. Budowę świątyni w miejscu wcześniejszej świątyni z czasów Nowego Państwa rozpoczął w 237 p.n.e. Ptolemeusz III, a zakończona została około roku 60 p.n.e. w czasach panowania Ptolemeusza XII. Należy ona aktualnie do najlepiej zachowanych egipskich budowli sakralnych z tego okresu i jest drugą co do wielkości spośród zachowanych świątyń w Egipcie . Powrót na statek i rejs do Kom Ombo. Najciekawszym zachowanym obiektem jest wzniesiona przez Totmesa III świątynia, rozbudowana przez Ptolemeuszy. Świątynia poświęcona była dwóm triadom boskim, które tworzyli: Sobek, Hathor i Chonsu oraz Haroeris (Horus starszy), Taneset-nofret i Panebtaui. Cechą charakterystyczną świątyni jest wybudowanie dwóch naosów obok siebie i szeregu drzwi dla każdej triady bóstw osobno. W kaplicy Hathor przechowywane są mumie krokodyli. Powrót na statek . Rejs do Asuanu.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 6: Zwiedzanie Asuanu

Śniadanie na statku i następnie zwiedzanie Asuanu. Wysoka Tama Asuańska, cud inżynierii,zbudowany w 1960 roku.  Z góry można podziwiać piękny widok na jezioro Nasera sięgający świątyni  Kalabsha na południu i ogromnej elektrowni na północy. Niedokończony Obelisk wielkie rozczarowanie kamieniarzy starożytnego Egiptu, ale niezwykła inspiracja dla turystów, jest największym monolitem w Egipcie. Obelisk mierzący ok. 42 m długości i ważący w przybliżeniu 1168 ton byłby największym osiągnięciem kamieniarstwa w Egipcie, gdyby udało się go dokończyć. Był on przeznaczony dla królowej Hatszepsut. Prace nad obeliskiem prawdopodobnie przerwano po pojawieniu się pęknięcia w jego środkowej części. Obelisk wciąż stanowi część skały macierzystej w Kamieniołomach Północnych, skąd starożytni Egipcjanie wydobywali granit. Z kamieniołomu tego pozyskiwany był budulec czerwony granit do budowy wielu świątyń i kolosów w starożytności. Ostatnie z trzech znanych miejsc w Asuanie które można zobaczyć dziś jest powszechnie uważane za najlepsze. Kompleks świątyń na wyspie File jest dowodem rozkwitu starożytnego Egiptu, jaki był pod panowaniem Greków i Rzymian. Aby uniknąć zniszczeń spowodowanych wodami Nilu większość zabytków została przeniesiona na pobliską wyspę Agilkię. Największe wrażenie na zwiedzających turystach robi pałac Trajana, Świątynia Hathor i Świątynia Izydy. Po krótkim spacerze z przewodnikiem który przedstawi historię tego miejsca , będziecie mieli państwo czas na zwiedzanie samemu tego miejsca.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 7: Powrót do Kairu

Po śniadaniu wykwaterowanie ze statku , transfer na lotnisko w Asuanie i lot powrotny do Kairu. Czas wolny. Nocleg w hotelu w Kairze.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 8: Dzień wylotu.

Śniadanie w hotelu , czas wolny do wylotu. Transfer na lotnisko.
Wyżywienie: śniadanie

 

w cenie

 • opieka przedstawiciela biura
 • polskojęzyczni przewodnicy
 • transfery klimatyzowanymi busami
 • bilety lotnicze na trasie Kair – Luksor , Asuan – Kair
 • 3 noce w hotelu w Kairze
 • 4 noce na 5* statku
 • bilety wstępu wg. programu
 • wyżywienie wg. programu
 • zwiedzanie Kairu ( prywatna wycieczka)
 • wszystkie podatki i opłaty

dodatkowo płatne

 • napoje
 • bilet lotniczy do Kairu, wiza wjazdowa
 • wydatki osobiste
 • napiwki

tabela cen

775 $ za osobę

1240 $ za singla

Ceny podane są w dolarach za osobę . Cena w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Wielkanocy może ulec zmianie.

Zasady dotyczące dzieci
0 – 01,99 bezpłatnie
2 – 5.99 płacą 25% ceny wycieczki
6 – 11,99 płacą 50% ceny wycieczki
12+ cena jak za osobe dorosłą

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “8 dni Piramidy i Rejs po Nilu z Kairu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *