Góra Mojżesza i Klasztor św. Katarzyny

$25,00

U stóp najwyższego szczytu półwyspu znajduje się Klasztor Świętej Katarzyny- świątynia należąca do prawosławnych Greków. Tu znajdują się Gorejący Krzew i Studnia Mojżesza.

Czas trwania: 20:00-14:00

Opis

program

Zapraszamy w poniedziałki, wtorki , środy, piątki, niedziele.

Góra Mojżesza –  wysokość 2285 m n.p.m. Jest to poszarpany nagi masyw górski z szaroczerwonego granitu. W 2002 obszar ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tradycyjnie utożsamiana z biblijną górą Synaj (Horeb), gdzie, według Starego Testamentu, Bóg Jahwe przekazał Mojżeszowi kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań i zawarł przymierze z narodem izraelskim.

U podnóża góry znajduje się zabytkowy chrześcijański klasztor Świętej Katarzyny.

Szlaki rozpoczynają się przy parkingu niedaleko klasztoru św. Katarzyny.

Dłuższy i łatwiejszy szlak, prowadzi krętą tzw. Wielbłądzią Ścieżką lub Ścieżką Paschy ; początkowo wiedzie przez równinę Wadi al-Dajr, potem wytyczoną drogą Abbas Buga prowadzącą do położonej Doliny Eliasza, a później do Wadi al-Dajr (Wąwozu Klasztornego). Trasę można pokonać w ciągu 2-3 godzin (2/3 trasy również możliwe na wielbłądzie).

Krótsza, trudniejsza trasa, zwana Ścieżką Pana Naszego Mojżesza, lub Schodami Pokutnymi . Składa się z 3750 stopni (niektóre mają nawet metr wysokości), jak głosi legenda, wykutymi w skale w VI w. przez mnicha jako pokuta za zbrodnię, której miał się dopuścić. Przez kilkadziesiąt lat mieszkał poza klasztorem, wykuwając ścieżkę.

Za rozpadliną pod samym szczytem poprzednia trasa łączy się z drugą, krótszą, ale o wiele bardziej stromą trasą, z tego miejsca pozostaje 750 stopni do szczytu, które można pokonać w ciągu 20 minut wyłącznie pieszo. Natomiast w ciągu ok. 1,5 godziny można nimi zejść ze szczytu pod klasztor u podnóża góry.

Klasztor Świętej Katarzyny – najstarszy z istniejących dzisiaj klasztorów chrześcijańskich. Znajduje się w wąskiej dolinie Wadi al-Dajr u stóp Góry Świętej Katarzyny i góry Synaj.  Umieszczony wraz z okolicą na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Klasztor wzniesiony jest na wysokości 1570 m n.p.m. w miejscu, gdzie według tradycji dokonało się biblijne Objawienie Boga . Ok. 1250 r. przed Chr. Mojżeszowi, który pasł owce, ukazał się Anioł Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu. W 337 r. n.e. cesarzowa Helena poleciła wznieść w miejscu, gdzie obecnie znajduje się klasztor, kaplicę upamiętniającą to wydarzenie.

Odbieramy Państwa spod  hotelu około godz. 20. Przejazd autobusem około 2,5h, przerwa w trakcie przejazdu na krótkie orzeźwienie. Przyjazd do miasteczka Św.Katarzyny , krótki odpoczynek i wyruszacie państwo na szczyt Góry Synaj, gdzie ukoronowaniem waszej wedrówki bedzie niezapomniany wschód słońca. Na szczyt góry możecie państwo również sie dostać na wielbłądzie (wjazd dodatkowo płatny).

Następnie zwiedzicie Państwo Klasztor św. Katarzyny , kościół, studnie Mojżesza, Gorejący Krzew. Wizyta w Klasztornym muzeum jest dobrowolna i nie jest wliczona w cenę wycieczki.

W miasteczku Świętej Katarzyny zjecie śniadanie po którym udacie się w drogę powrotną do hotelu. Powrót ok godz.14.

Uwagi: na wycieczce opieka POLSKIEGO PRZEWODNIKA.

w cenie

  • Przejazd klimatyzowanym autobusem
  • Przewodnik
  • Śniadanie

dodatkowo płatne

  • Napoje
  • Napiwki
  • Wydatki własne

tabela cen

Dorośli 25$ od osby

Dzieci do lat 12 50%

Dzieci do lat 6 za darmo

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Góra Mojżesza i Klasztor św. Katarzyny”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *