Luksor samolotem z Dahabu

$230,00

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do Luksoru. Trasa zwiedzania wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Czas trwania: 3:00-22:00

Opis

program

Zapraszamy w środy i soboty.

Z hotelu w godzinach porannych udacie się Państwo na lotnisko w Sharm El Sheikh . Polecicie do Luksoru, gdzie będzie na was czekał polskojęzyczny przewodnik.

Zwiedzanie zaczynacie od Doliny Królów , starożytnego miejsca pochówku faraonów. Będziecie mieli okazje podziwiać pięknie zdobione grobowce scenamii z mitologii egipskiej i poznacie historię rytuałów życia pozagrobowego.

Następnie Świątynia Hatszepsut powszechnie uważana za jeden z „niezrównanych zabytków starożytnego Egiptu”, Świątynia grobowa królowej Hatszepsut znajduje się pod klifami Deir el Bahari na zachodnim brzegu Nilu.

Następnie Kolosy Memnona czyli dwa masywne kamienne posągi faraona Amenhotepa III.

Instytut Alabastru

Lunch na wschodnim brzegu Nilu

Świątynia Luksorska znana także jako Świątynia Narodzin Amona. Jedna z budowli starożytnego Egiptu, które można obejrzeć w Luksorze . Jest jednym z dwóch (drugim jest świątynia w Karnak) najważniejszych zabytków wschodniego brzegu Teb.

Budowę świątyni rozpoczął Amenhotep III, jego następcy kontynuowali dzieło rozbudowując świątynię. Ostateczny kształt otrzymała za czasów Ramzesa II.

Świątynie Amona w Luksorze i Karnaku połączone są ze sobą aleją procesyjną długości ok. 3,0 km, przy której stoją sfinksy. Aleja prowadziła wzdłuż Nilu do wielkich, o szerokości 65,0 m, pylonów ustawionych przez Ramzesa II.

Dzień pełen wrażeń zakończycie lotem powrotnym do Sharm El Sheikh.

UWAGA!

Wymagana płatna wiza egipska w paszporcie.
w cenie

transfery
bilety lotnicze
bilety wstępu wg. programu
lunch
polskojęzyczny przewodnik

dodatkowo płatne

napoje
napiwki

tabela cen

230$ od osoby

Dzieci do lat 12 185$

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Luksor samolotem z Dahabu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *