Petra 1 dzień samolotem z Dahabu

$340,00

Petra – miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO a na liście Siedmiu Cudów Świata.

Czas trwania: 5:00-20:00

Opis

program

Zapraszamy w piątki.

We wczesnych godzinach rannych udadzą się państwo na lotnisko aby wyruszyć na tą niezwykłą wycieczkę. Na lotnisku w Jordani będzie na was czekał polskojęzyczny przewodnik który będzie z wami cały czas podczas zwiedzania .

Petra nie od razu była miastem wykutym w skale. Pierwsi Nabatejczycy, którzy przybyli do tego miejsca mieszkali zazwyczaj w namiotach, które tworzyły dość luźne obozowisko wśród skał, oraz w naturalnych jaskiniach, których w dolinie Petry nigdy nie brakowało. Stopniowo, wraz ze zmianą trybu życia nowych mieszkańców z koczowniczego na osiadły, zaczęły wyłaniać się płaskie, białe budynki, jakich i dziś można wiele zobaczyć na terenie Jordanii. W okresie największego rozkwitu miasto przecinała jedna główna ulica. Na tarasach umiejscowione były trzy duże rynki otoczone sklepami i wreszcie, co jest najbardziej charakterystyczne w tym mieście, liczne budowle wykute w skałach – począwszy od świątyń i pałaców, a skończywszy na okazałych grobowcach. Nie brakło w Petrze również dużego teatru – jednej z najbardziej spektakularnych budowli tego miasta, świadczącej o rozwoju kulturalnym miasta.

Znacznej rozbudowy miasta dokonał Aretas IV w pierwszej poł. I w. n.e., nawiązując stylem głównie do architektury rzymskiej. Czasy panowania tego władcy w Petrze określa się mianem złotego wieku budownictwa monumentalnego. Wzniesiono wtedy świątynię – tzw. Kasr al Bint Faraoun (Pałac Córki Faraona), teatr, rozbudowano istniejący system wodociągów.

Groby, w swej najpospolitszej formie, były wykuwane w skałach jako jaskinie grobowe z bogato zdobionymi wejściami w kształcie trójkąta. Spotkać można je także w kształcie piramid – tzw. nefesz – co wskazuje na silne wpływy egipskie.

Ale nawet najlepszy opis tego miejsca nie zastąpi tego co zobaczycie na miejscu . Jest to miejsce gdzie można zobaczyc przeróżne formacje skalne ukształtowane przez erozje skalne.

Po zakończeniu zwiedzania udacie się do Akaby na zakupy a z tamtąd na lotnisko by lecieć z powrotem do Sharm El Sheikh.

Z lotniska w Sharm udacie sie państwo do swoich hoteli.

w cenie

  • Transfery klimatyzowanym busem
  • Bilety lotnicze
  • Wiza do Jordanii
  • Polskojęzyczny przewodnik
  • Opłaty za wstęp
  • Lunch

dodatkowo płatne

  • Napoje
  • Wydatki własne

tabela cen

Dorośli 340$ od osoby

Dzieci 310 $

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Petra 1 dzień samolotem z Dahabu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *