Wycieczka do Luksoru z Hurghady busem na 1 dzień

$34,00

Odwiedź słynną świątynię Karnak, największe miejsce kultu jakie kiedykolwiek zbudowano.

Czas trwania: 04.00-20.00

Opis

Program

Zapraszamy w niedziele , wtorek i czwartk

Zabierzemy Cię  sprzed hotelu komfortowym, klimatyzowanym autobusem. Wycieczka do Luksoru z Hurghady zaczyna się od wizyty w świątyni Karnak, największym miejscu kultu jakie kiedykolwiek zbudowano.Jej starożytna nazwa ipet-isut oznacza „miejsce najświętsze”. Kompleks świątynny został zbudowany w ciągu 2000 lat przez pokolenia faraonów. Wielka Sala hypostylowa jest niesamowitym lasem filarów.

Po lunchu w restauracji na Nilu, odbędzie się wycieczka do zachodniego brzegu tej wspaniałej rzeki, aby odwiedzić dwa olbrzymie posągi Amenhotepa III „Kolosy Memnona”, a następnie Dolinę Królów, gdzie odkryto wspaniałe grobowce . Te grobowce były rzeźbione głęboko w pustyni, bogato zdobione i wypełnione skarbami po faraonie. Będzie można odwiedzić również wielką świątynię Hatszepsut. Ta imponująca świątynia poświęcona Królowej Hatszepsut, jedynemu żeńskiemu faraonowi w starożytnym Egipcie, wyrasta z pustynnej równiny w szeregi tarasów i miragów. Potem zabierzemy was do obejrzenia warsztatów alabastrowych, gdzie Egipcjanie ręcznie produkują swoje produkty sklepowe.

Pod koniec wycieczki odwieziemy Cię do hotelu w Hurghadzie.

Wycieczka do Luksoru z Hurghady – czy warto?

Podobnie jak w przypadku wycieczki z Hurghady do Kairu  tak i ta wycieczka jest związana z kilkugodzinną podróżą autobusem. Dlatego też przed kupieniem wycieczki  do Luksoru (czy do Kairu) turyści pytają czy aby na pewno warto się męczyć.  Zazwyczaj jednak się decydują, jadą i wracają padnięci, ale niesamowicie zadowoleni. Większości z nich Luksor podoba się dużo bardziej niż Kair.

Wycieczka do Luksoru z Hurghady – co warto zabrać?

Na wycieczkę do Luksoru warto zabrać butelkę wody oraz aparat. Latem warto wziąć krem z filtrem oraz nakrycie głowy. Natomiast zimą ciepłą bluzę. Nie trzeba zabierać paszportu.

Wycieczka do Luksoru z Hurghady – o czym warto pamiętać?

Wycieczka do Luksoru jest całodniową wycieczką podczas której zapewniony macie lunch. Dzień przed wyjazdem warto więc zgłosić w recepcji hotelu, że wybieracie się na wycieczkę i chcielibyście zamówić śniadanie na wynos tzw. breakfast box.

W cenie

 • transfer z / do hotelu
 • kwalifikowany w egiptologii przewodnik mówiący po polsku
 • wejście do trzech grobowców w Dolinie Królów
 • wejście do świątyni Karnak
 • wejście do świątyni Hatszesut
 • obiad w Luksorze
 • rejs po Nilu
 • wszystkie podatki i opłaty serwisowe

Dodatkowo płatne

 • Napoje
 • Napiwki
 • Wycieczka: wyspa banana $10 za osobę
 • Transfer z El Gouny i Sahel Hashesh $5 za osobę

Cena

Cena za osobę dorosłą 34 USD

Dziecko do 12 lat – 50%

Dziecko do 6 lat za darmo

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Wycieczka do Luksoru z Hurghady busem na 1 dzień”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz lubić także…