Giftun czy Paradise?

Giftun czy Paradise? Może stoicie przed tym wyborem właśnie teraz i nie bardzo rozumiecie o co w tym wszystkich chodzi. Postaramy się wytłumaczyć różnicę między tymi dwiema wycieczkami.

Wycieczka na Giftun i wycieczka na Paradise to dwie najpopularniejsze wycieczki morskie z Hurghady. Co ciekawe obie odbywają się na tę samą wyspę i tak naprawdę turyści, którzy wybrali się na wycieczkę Giftun są kilkanaście  czy kilkadziesiąt metrów od tych, którzy wybrali się na Paradise. Skąd więc taka różnica w cenie?

Parasole, restauracja i łazienki

Wycieczka na Giftun to wycieczka na niezagospodarowaną część wyspy, gdzie jest tylko piękna piaszczysta plaża, oraz turkusowe morze. Natomiast wycieczka na Paradise to wycieczka na zagospodarowaną część wyspy, gdzie dodatkowo znajdują się parasole, bean bags, restauracja, bar oraz toalety.

Przebywając na części Paradise bez żadnego problemu można poruszać się poza zagospodarowaną częścią. Wybierając wycieczkę Giftun nie możemy tak po prostu usiąść pod parasolem czy skorzystać z toalety.

Lunch

Kolejną różnicą jest lunch podczas tych dwóch wycieczek. Podczas wycieczki na Giftun lunch serwowany jest na łodzi i składa się z makaronu, ryżu, ryby i surówki. Natomiast podczas wycieczki na Paradise lunch serwowany jest na wyspie i jest większy wybór jedzenia – są zupy, ryba, kurczak, kofta, makaron, ryż, surówki, tahina, chleb itd.

Giftun czy Paradise?

Rejs po Morzu Czerwonym, morski wiatr we włosach, możliwość zrobienia mnóstwa pięknych zdjęć, pobyt na wspaniałej piaszczystej plaży, snurkowanie, podziwianie podwodnego świata ( w tym wielu kolorowych, egzotycznych ryb i raf koralowych) jest w programie obu wycieczek.

Jeśli nie zależy Wam na odrobinie luksusu, nieustannym dostępie do toalet, a podczas pobytu na wyspie i tak planujecie spędzić ten czas tylko na snurkowaniu, tańsza opcja – wycieczka na Giftun – jest warta waszej uwagi.

Jeżeli podczas pobytu na wyspie chcielibyście mieć możliwość schowania się przed słońcem choć na chwilę, dostęp do toalet i mieć dość czasu na odrobinę relaksu a także snurkowanie (pobyt na wyspie w wycieczce Paradise jest dłuższy od pobytu na wyspie w wycieczce Giftun), polecam wycieczkę na Paradise.

 

UWAGA! Kupując wycieczkę u rezydentów zapłacicie za wycieczkę na Giftun cenę zbliżoną bądź wyższą od naszej ceny za wycieczkę na Paradise. Nie sugerujcie się więc zbliżoną ceną, ale dokładnie sprawdźcie program wycieczki.

 

Wycieczka na Giftun Wycieczka na Paradise
Lunch na łodzi (makaron, ryż, ryba, surówka) na wyspie (makaron, ryż, ryba, kofta, kurczak, surówka, zupy)
Toalety na łodzi
Toalety na wyspie
Parasole na wyspie
Orientalny show na wyspie
Banana boat
Cena za osobę dorosłą $11 $25

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *