10 dni Piramidy, Luksor, Asuan , Hurghada z Kairu

$850,00

Wyjątkowa oferta łącząca odwiedziny w miejscach historycznie ważnych połączona z wypoczynkiem w znanym kurorcie.

Czas trwania: 10 dni

Opis

program

Dzień 1:

Przylot do Kairu. Na lotnisku oczekiwał będzie przedstawiciel biura który pomoże podczas procedury odprawy, a następnie zabierze was do 5* hotelu w Kairze . W hotelu pomoże podczas meldunku i omówi cały plan podróży. Nocleg w Kairze , drink powitalny.

Dzień 2: Dzień 2: Zwiedzanie Kairu

Śniadanie w hotelu , a następnie spotkanie z przewodnikiem który zabierze was do Gizy. Piramidy w Gizie obejmują dwie największe piramidy zbudowane w starożytnym Egipcie (piramidę Cheopsa i piramidę Chefrena) oraz mniejszą piramidę Mykerinosa i inne obiekty. Wszystkie mają kształt ostrosłupa na podstawie kwadratu. . Piramida Chefrena wyróżnia się ustawioną obok niej, przy dolnej świątyni grobowej, monumentalną rzeźbą Sfinksa. Lunch w lokalnej restauracji , po którym zwiedzanie Muzeum Kairskiego . Eksponaty zostały ułożone w porządku chronologicznym odpowiadającym poszczególnym epokom. Na pierwszym piętrze obecnego gmachu otwarto salę z królewskimi mumiami. Osobna sala jest również poświęcona skarbom faraona Tutenchamona. Teraz pora na zwiedzanie Starego Kairu. Jest to najstarsza część miasta, obejmująca m.in. szereg zabytków koptyjskich, łączących historycznie starożytny Egipt faraonów z cywilizacją islamską. Duża część dzielnicy nazywana jest z tego względu Kairem koptyjskim. To tam znajdują się pozostałości fortecy Babilon, w której według tradycji schroniła się Święta Rodzina. Twierdza ta była kolebką egipskiego chrześcijaństwa i do dziś jej rejon pozostaje miejscem zamieszkiwania kairskiej społeczności Koptów. Zakupy na słynnym bazarze Khan el Khalili.
Potem udacie się na stację kolejową w Gizie aby wsiąść do pociągu sypialnego do Asuanu, kolacja i śniadanie w pociągu. Nocleg w kuszetce.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 3: Asuan Zwiedzanie

Po przyjeździe do Asuanu udacie się na zwiedzanie miasta. Wielka tama Asuańska , Niedokończony Obelisk , Świątynia na wyspie File poświęcona bogini Hator i Izydy. Nocleg w Asuanie.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 4: Asuan / Świątynie w Abu Simbel

Śniadanie w hotelu w Asuanie. Następnie o godzinie 10:30, rozpoczniecie podróż do Abu Simbel prywatnym klimatyzowanym busem. Wielka świątynia w Abu Simbel została poświęcona bogom słońca Amonowi-Re i Re-Horachte oraz bogu sztuki i rzemiosł Ptahowi. Tworzyła ona rozległy kompleks, wchodzący nawet 56 m w głąb skały. Jej wejścia strzegą cztery olbrzymie posągi Ramzesa II. Kolosy o wysokości 20 m, podpierając ścianę fasady, świadczą o potędze króla. Między nogami tych posągów znajdują się kolejne, tym razem członków rodziny Ramzesa: jego matki Tuji, żony Nefertari oraz jego synów i córek. Czas wolny na odpoczynek, kolacja i Nubian Show na pokładzie statku. Powrót do Asuanu, nocleg.
Posiłki: Śniadanie, Lunch Box

Dzień 5: Asuan / Luksor Zachodni Brzeg

Po śniadaniu przejazd z hotelu w Asuanie do Luksoru około 3 godzin i pół jazdy. Następnie zwiedzanie Doliny Królów z całym bogactwem architektury wykorzystanej do budowy miejsca pochówku. Następnie odwiedzicie świątynie Hatszepsut , czyli świątynie grobową jedynej kobiety która zasiadała na tronie Egiptu. Następnie Kolosy Memnona. Nocleg w Luksorze.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 6: Luksor Brzeg Wschodni /Hurghada

Śniadanie w hotelu. Nastepnie wizyta w Karnaku i Świątyni Luksorskiej. Po zwiedzaniu udacie się do Hurgahdy klimatyzowanym busem. Nocleg w hotelu w Hurghadzie.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 7: Hurghada

Dzień wolny w Hurghadzie który możecie poświęcić na leniuchowanie na plaży lub skorzystać z okazji na zobaczenie piękna podwodnego świata podczas jednej z wycieczek fakultatywnych . Podczas tych wypraw możecie nurkować , snurkować oglądając przepiękne gatunki ryb i koralowców. W naszej ofercie jest pełna gama wycieczek morskich wraz z atrakcjami. Nocleg w hotelu w Hurghadzie.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 8: Hurghada

Dzień wolny w Hurghadzie który możecie poświęcić na leniuchowanie na plaży lub skorzystać z okazji na poznanie życia na pustyni udając się na jedną z wycieczek pozwalających poznać życie rdzennych mieszkańców pustyni. Nocleg w hotelu w Hurghadzie.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 9: Powrót do Kairu

Śniadanie w hotelu w Hurghadzie , czas wolny na odpoczynek. Następnie podróż do Kairu autobusem . Nocleg w hotelu w Kairze , czas wolny.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 10: Dzień wylotu

Po śniadaniu , czas wolny do momentu transferu na lotnisko.
Wyżywienie: śniadanie

w cenie

  • opieka przedstawiciela biura podczas całego pobytu
  • przewodnicy
  • wszystkie transfery klimatyzowanymi komfortowymi busami
  • noclegi wg. programu w 5* hotelach
  • wyżywienie wg. programu
  • bilety wstępu wg. programu
  • wszystkie opłaty i podatki

dodatkowo płatne

  • międzynarodowy bilet lotniczy
  • wiza wjazdowa do Egiptu
  • wydatki własne

tabela cen

850 $ za osobę

1315 $ za singla

Ceny podane są w dolarach za osobę . Cena w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Wielkanocy może ulec zmianie.

Zasady dotyczące dzieci
0 – 01,99 bezpłatnie
2 – 5.99 płacą 25% ceny wycieczki
6 – 11,99 płacą 50% ceny wycieczki
12+ cena jak za osobę dorosłą

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “10 dni Piramidy, Luksor, Asuan , Hurghada z Kairu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *