2 dni Jerozolima i Petra z Sharm El Sheikh

$370,00

Niezwykła wycieczka łącząca w sobie zwiedzanie Jerozolimy i Petry.

Czas trwania: 2 dni

Opis

program

Zapraszamy w poniedziałki i czwartki.

1 dzień

Z hotelu wyruszycie ok godziny 8 wieczorem w kierunku Taby ( podróż trwa ok 3 godzin). W czasie tym będzie postój.Granicę egipsko-izraelską przekraczacie na piechotę, może to zająć trochę czasu gdyż jest ona mała a odprawa po stronie Izraela bywa czasmi długa.Po przekroczeniu granicy czeka na was przewodnik i autobus. Udajecie się w podróż do Jerozolimy , jadąc przez Eliat, wzdłuż doliny Arava w kierunku Morza Martwego.

I tak pierwszym punktem programu będzie kąpiel w Morzu Martwym. W drodze do Jerozolimy odwiedzicie Masade starożytną twierdzę żydowską. To tutaj schronił się Herod uciekając przed Partami. Od tego czasu upodobał sobie to miejsce. Od 6 r. twierdza służyła jako rzymska strażnica graniczna. W roku 66 n.e. w czasie wojny żydowskiej Masadę zajęli zeloci. W roku 73 n.e. Masada była jednym z trzech ostatnich punktów oporu przeciw Rzymianom. Masada jest symbolem heroicznego oporu, aż do końca. Zwłaszcza dla Izraelczyków jest symbolem heroicznej walki. Na jej ruinach żołnierze składają przysięgę wojskową. Jest również częstym odwołaniem w dyskusji nad aksjologią wyborów ludzkich – konieczności uświęcenia życia, czy możliwości jego sobie odebrania. Żołnierze armii izraelskiej składając przysięgę wypowiadają słowa „Masada nigdy więcej nie zostanie zdobyta”. Teraz już udacie się do Jerozolimy miasta położonego w górach Judei , pomiedzy Morzem Śródziemnym i północnym brzegiem Morza Martwego. Miasto to jest podzielone na nową i starą część , wiekszość miejs historycznych wartych odwiedzenia znajduje się w starej cześci miasta.  Dla odwiedzających Izrael którzy poszukują odpowiedzi na wiele pytań z historii oferuje obiektywne spojrzenie na najważniejsze wydarzenia, często dramatyczne które ukształtowały historie tego miasta. I tak zwiedzanie rozpoczynają państwo od Góry Oliwnej z której to można podziwiać przepiekną panoramę Starego Miasta. Następnie udadzą się państwo na Wzgórze Świątynne ze znaną pozłacana Kopułą na Skale którą to można zobaczyć z każdego miejsca w Jerozolimie.Następnym punktem programu bedzie Stare Miasto i Ściana Płaczu, Droga Krzyzowa(Via Dolorosa), Bazylika Grobu Pańskiego. Teraz udacie się do Betlejem aby zobaczyć Bazylijkę Narodzenia Pańskiego która została wybudowana nad grotą w której narodził się Jezus.

Zakupy w Betlejem, podróż do Jordani , obiad , nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu podróż do Petry.

Petra nie od razu była miastem wykutym w skale. Pierwsi Nabatejczycy, którzy przybyli do tego miejsca mieszkali zazwyczaj w namiotach, które tworzyły dość luźne obozowisko wśród skał, oraz w naturalnych jaskiniach, których w dolinie Petry nigdy nie brakowało. Stopniowo, wraz ze zmianą trybu życia nowych mieszkańców z koczowniczego na osiadły, zaczęły wyłaniać się płaskie, białe budynki, jakich i dziś można wiele zobaczyć na terenie Jordanii. W okresie największego rozkwitu miasto przecinała jedna główna ulica. Na tarasach umiejscowione były trzy duże rynki otoczone sklepami i wreszcie, co jest najbardziej charakterystyczne w tym mieście, liczne budowle wykute w skałach – począwszy od świątyń i pałaców, a skończywszy na okazałych grobowcach. Nie brakło w Petrze również dużego teatru – jednej z najbardziej spektakularnych budowli tego miasta, świadczącej o rozwoju kulturalnym miasta.Znacznej rozbudowy miasta dokonał Aretas IV w pierwszej poł. I w. n.e., nawiązując stylem głównie do architektury rzymskiej. Czasy panowania tego władcy w Petrze określa się mianem złotego wieku budownictwa monumentalnego. Wzniesiono wtedy świątynię – tzw. Kasr al Bint Faraoun (Pałac Córki Faraona), teatr, rozbudowano istniejący system wodociągów. Oprócz tego można tam spotkać wiele niezapomnianych formacji skalnych powstałych poprzez erozje, deszcze, wiatry.

Po lunchu rozpocznie sie droga powrotan.

 

 

w cenie

  • Transfery klimatyzowanymi autobusami
  • Opłaty graniczne
  • Bilety wstępu wg programu
  • Polskojęzyczny przewodnik
  • 1 śniadanie, 2 lunche, 1 obiad
  • 1 nocleg w 4* hotelu

dodatkowo płatne

  • Napoje
  • Atrakcje nie wymienione w programie
  • Napiwki

tabela cen

Dorośli 370$ od osoby

Dzieci od lat 2 do lat 12 310$

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “2 dni Jerozolima i Petra z Sharm El Sheikh”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *