3 dni Kair , Luksor, Asuan samolotem z Hurghady prywatnie

Okazja do odwiedzenia 3 niezwykłych miast w Egipcie.

Czas trwania: 3 dni

Opis

program

Zapraszamy w każdy czwartek.

1 dzień

Wyjazd z hotelu w Hurghadzie nowoczesnym klimatyzowanym autobusem do Kairu.

Tam będzie na was czekał polskojęzyczny licencjonowany przewodnik egiptiolog z którym to najpierw udacie się do Gizy aby zobaczyć jeden z siedmiu cudów świata czyli piramidy – Cheopsa, Chefrena , Mykerinosa oraz tajemniczego Sfinksa.

Lunch w lokalnej restauracji.

Następnie udacie się do Muzeum Egipskiego zobaczyć skrywane tam skarby. Z tamtąd udacie się na zakupy na sławnym bazarze i perfumerii.

A następnie transfer do hotelu, nocleg w 4 * hotelu w Kairze, obiad i czas wolny.

dzień 2

Po  śniadaniu transfer na lotnisko w Kairze, lot z Kairu do Asuanu.

W Asuanie odwiedzicie Tamę Asuańską, cud inżynierii powstały w 1960 roku. Z góry rozpościera się przepiękny widok na jezioro Nasera po świątynie Kalabsha i ogromną elektrownie na północy.
Przejazd do miejsca gdzie zobaczycie Niedokończony Obelisk w kamieniołomach czerwonego granitu. Obelisk ten spoczywa w miejscu gdzie zaczęto go rzeźbić , a pękniecie kamienia spowodowało że został porzucony. O tym wszystkim opowie państwu przewodnik egiptiolog.

Lunch w lokalnej restauracji.

Ostatnie z trzech znanych miejsc w Asuanie to świątynia File , która to została przeniesiona ok 500m dalej w inne miejsce gdy budowa Tamy zagrażała zaleniem . Krótki rejs łodzią motorową zabierze was na tą wyspę gdzie będziecie mogli najpierw z przewodnikiem, który przedstawi wam historię tego zabytku, następnie będziecie mieć czas wolny na spacer i  zwiedzanie.

Transfer do hotelu, nocleg w hotelu 4 * w Asuanie, obiad i czas wolny.

dzień 3

Po śniadaniu wyjazd z hotelu klimatyzowanym autobusem do Luksoru .

Zwiedzanie zaczynacie od Karnaku. Znajduje się tam zespół świątyń wzniesionych w różnym czasie, poświęconych bogom tebańskim. Centralne miejsce zajmuje największa na świecie świątynia z salą kolumnową, tzw. „Wielki Hypostyl” – świątynia Amona-Re. Od północy przylega do niej świątynia Montu – boga wojny, a na południe położone jest sanktuarium bogini Mut, żony Amona. Świątynie te są połączone ze sobą alejami procesyjnymi. W 1979 Karnak został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Obiad w restauracji na Nilu, a następnie przeprawa na zachodni brzeg Nilu feluccą. Gdzie zobaczycie dwa monumentalne posągi Amenhotepa III czyli Kolosy Memnona. Z kąd udacie się do Doliny Królów aby zobaczyć grobowce Fraonów wykute w skałch, bogato zdobione pełne skarbów ofiarowanych Faraonom na życie po drudiej stronie. I ostatni punkt programu czyli świątynia Hatszepsut , czyli świątynia poświęcona jedynej kobiecie Faraonowi wykuta w skale pełna tarasów i miraży. Wizyta w fabryce alabastru. Powrót do Hurghady.

Jest to wycieczka prywatna, cena dla min 2 osób.

w cenie

  • transfery klimatyzowanymi autobusami na całej trasie wycieczki
  • bilet lotniczy Kair-Asuan
  • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji wg. programu
  • 2 noclegi w 4* hotelach w Kairze i Asuanie
  • 2 śniadania, 3 lunche, 2 obiady
  • przeprawa felucą przez Nil

dodatkowo płatne

  • napoi
  • napiwków
  • wydatków własnych
  • transfer 11$ od osoby z Makadii i Sahl Hashes

tabela cen

Cena zależy od ilości chętnych

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “3 dni Kair , Luksor, Asuan samolotem z Hurghady prywatnie”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *