3 dni Luksor, Asuan, Dandara&Abydos z Hurghady prywatny

$297,00

Poznanie zabytków Luksoru, Asuanu , Dandery i Abydos podczas jednej wycieczki 3 dniowej.

Czas trwania: 3 dni

Opis

program

Zapraszamy we wtorki i niedziele.

dzień1

Wyjaz klimatyzownym autobusem we wczesnych godzinach porannych z hotelu w Hurghadzie i podróż do Luksoru.

Zwiedzanie zaczynacie od Karnaku. Znajduje się tam zespół świątyń wzniesionych w różnym czasie, poświęconych bogom tebańskim. Centralne miejsce zajmuje największa na świecie świątynia z salą kolumnową, tzw. „Wielki Hypostyl” – świątynia Amona-Re. Od północy przylega do niej świątynia Montu – boga wojny, a na południe położone jest sanktuarium bogini Mut, żony Amona. Świątynie te są połączone ze sobą alejami procesyjnymi. W 1979 Karnak został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Obiad w restauracji na Nilu, a następnie przeprawa na zachodni brzeg Nilu feluccą. Gdzie zobaczycie dwa monumentalne posągi Amenhotepa III czyli Kolosy Memnona. Z kąd udacie się do Doliny Królów aby zobaczyć grobowce Fraonów wykute w skałch, bogato zdobione pełne skarbów ofiarowanych Faraonom na życie po drudiej stronie. I ostatni punkt programu czyli świątynia Hatszepsut , czyli świątynia poświęcona jedynej kobiecie Faraonowi wykuta w skale pełna tarasów i miraży. Wizyta w fabryce alabastru.

Zakwaterowanie w 4* hotelu w Luksorze, obiad , czas wolny.

dzień 2

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do Abydos.

Abydos jedno z najstarszych miast w Egipcieuważane za jeden z najcenniejszych zabytków archeologicznych. Mozna tam zobaczyć świątynie Seti I z doskonale zachowanymi , jeszcze kolorowymi płaskorzeźbami . Następnie można tam zobaczyć listy starożytnych władców egiptu panujących przed Setim I – począwszy od Menes , rzadko wspominanym Faraonie , uważanym za pierwszego władcę zjednoczonego Egiptu kończąc na Ramzesie I ojcu Setiego I , z wyjatkiem kilku faraonów którzy powinni być wymazani z pamięci ludu, wyliczenia te uważa się za kompletne i cenne dla egiptologów.  Następnie zobaczycie Ozyrejon , pomnik poległych zbudowany na cześć Ozyrysa. Niedaleko świątyni Setiego I znajduje się świątynia zbudowana przez jego syna Ramzesa II , moze nie tak dobrze zachowana , ale i tak pełna obrazów bitew stoczonych przez niego, a uwazany jest za jednego z najpotęrzniejszych władców Egiptu.

Po tej wizycie udacie się do Dandery aby zobaczyc świątynie poświęconą bogini Hathor, jest to jedyny tak dobrze zachowany zabytek w całym Egipcie.

Powrót do hotelu w Luksorze, obiad , czas wolny.

dzień 3

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do Asuanu.

Wysoka Tama Asuańska, cud inżynierii,zbudowany w 1960 roku.  Z góry można podziwiać piękny widok na jezioro Nasera sięgający świątyni  Kalabsha na południu i ogromnej elektrowni na północy.

Niedokończony Obelisk wielkie rozczarowanie kamieniarzy starożytnego Egiptu, ale niezwykła inspiracja dla turystów, jest największym monolitem w Egipcie. Obelisk mierzący ok. 42 m długości i ważący w przybliżeniu 1168 ton byłby największym osiągnięciem kamieniarstwa w Egipcie, gdyby udało się go dokończyć. Był on przeznaczony dla królowej Hatszepsut. Prace nad obeliskiem prawdopodobnie przerwano po pojawieniu się pęknięcia w jego środkowej części. Obelisk wciąż stanowi część skały macierzystej w Kamieniołomach Północnych, skąd starożytni Egipcjanie wydobywali granit. Z kamieniołomu tego pozyskiwany był budulec czerwony granit do budowy wielu świątyń i kolosów w starożytności.

Lunch w lokalnej restauracji.

Ostatnie z trzech znanych miejsc w Asuanie które można zobaczyć dziś jest powszechnie uważane za najlepsze.Kompleks świątyń na wyspie File jest dowodem rozkwitu starożytnego Egiptu, jaki był pod panowaniem Greków i Rzymian. Aby uniknąć zniszczeń spowodowanych wodami Nilu większość zabytków została przeniesiona na pobliską wyspę Agilkię. Największe wrażenie na zwiedzających turystach robi pałac Trajana, Świątynia Hathor i Świątynia Izydy. Po krótkim spacerze z przewodnikiem który przedstawi historię tego miejsca , będziecie mieli państwo czas na zwiedzanie samemu tego miejsca.

Wieczorem powrót do hotelu w Hurghadzie.

Jest to wycieczka prywatna, cena dla min 2 osób.

w cenie

  • Transfery na całej trasie wycieczki klimatyzownymi autobusami
  • Przewodnik egiptolog polskojęzyczny
  • Bilety wstępu wg. programu
  • 2 noclegi w 4* hotelu w Luksorze
  • 2 śniadania, 3 lunche, 2 obiady
  • Przeprawa feluccą po Nilu

dodatkowo płatne

  • napoje
  • napiwki
  • transfer 11$ od osoby Sahl Hashes , El Gouna

tabela cen

Dorosły 297 dolarów od osoby

Dzieci do lat 12 za darmo

Zniżka studencka 10$ od osoby , należy mieć ze sobą ważną legitymacje studencką.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “3 dni Luksor, Asuan, Dandara&Abydos z Hurghady prywatny”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *