Kair i Aleksandria 3 dni z Hurghady prywatnie

Możliwość zobaczenia dwóch ważnych miejsc w historii podczas jednej wycieczki.

Czas trwania: 3 dni

Opis

program

Zapraszamy w poniedziałki i soboty.

Dzień 1:Zwiedzanie Kairu
Z hotelu do Kairu pojedziecie klimatyzowanym busem. Zwiedzanie zaczynacie od Muzeum Kairskiego . Eksponaty zostały ułożone w porządku chronologicznym odpowiadającym poszczególnym epokom. Na pierwszym piętrze obecnego gmachu otwarto salę z królewskimi mumiami. Osobna sala jest również poświęcona skarbom faraona Tutenchamona. Z muzeum udacie się przez plac Tahrir do Gizy gdzie zjecie lunch w lokalnej restauracji, po którym udacie się na zwiedzanie piramid i zobaczenie Sfinksa. Piramidy w Gizie obejmują dwie największe piramidy zbudowane w starożytnym Egipcie (piramidę Cheopsa i piramidę Chefrena) oraz mniejszą piramidę Mykerinosa i inne obiekty. Wszystkie mają kształt ostrosłupa na podstawie kwadratu. Największą z nich jest piramida Cheopsa – w starożytności „Horyzont Cheopsa” – jeden z siedmiu cudów świata.  Piramida Chefrena wyróżnia się ustawioną obok niej, przy dolnej świątyni grobowej, monumentalną rzeźbą Sfinksa. Został on wyrzeźbiony w olbrzymim bloku skalnym. Sfinks ma ciało lwa i głowę faraona osłoniętą szeroką chustą nemes.

Zakwaterowanie w 4* hotelu , obiad , czas wolny.

Dzień 2: Zwiedzanie Aleksandrii

Wyjazd z hotelu, transfer prywatnym vanem do drugiej stolicy Egiptu ( ok. 3 godzin drogi od Kairu).

Zwiedzanie zaczynamy od  Katakumby Kom el-Shuqafa – największy znany rzymski grobowiec w Egipcie, a następnie odwiedzimy Amfiteatr Rzymski , który był zbudowany w 2 wieku naszej ery, ma 13 półokrągłych kondygnacji wykonanych z białegi i szarego marmuru , jest w stanie pomieścić 800 widzów.
Również odwiedzimy  Cytadelę, która jest jednym z najważniejszych zabytków islamskich.   Następnym punktem programu jest zwiedzanie Biblioteki Aleksandryjskiej , gdzie zobaczymy modernistyczn budynek który będzie urozmaiceniem od zabytków. Kopia każdej książki opublikowanej na świecie jest  przechowywana w bibliotece, co czyni ją jednym z największych serwisów literackich na świecie. Powrót do hotelu w Kairze.

Dzień 3: Zwiedzanie Starego Kairu

Śniadanie w hotelu .Wycieczka do meczetu Mohameda Ali, aby zobaczyć cytadelę, potężną twierdzę położoną na wzgórzu Mukkatomm.Cytadela jest widoczna z każdej części miasta, została wybudowana w latach 1176 – 1183, przez Saka ah-Din’a (Saladyna). Był on jednym z władców Egiptu.Cytadela była rozbudowywana przez kolejnych władców i stałą sie małym miasteczkiem podzielonym na dwie dzielnice. Obecnie jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków. Nastepnie zobaczycie kościoły koptyjskie w starym Kairze. Po czym przyjdzie czas na instytut papirusa i zobaczenie jak naprawdę powstaje najstarszy papier świata. Lunch po który udacie się do Skkary aby zobaczyć Piramidę Schodkową Dżesera. Następnym punktem będzie Memphis miasto które jest jedną z najstarszych stolic starożytnego Egiptu.

Droga powrotna do Hurghady.

Jest to wycieczka prywatna, cena dla min 2 osób.

w cenie

  • Bilety wstępu wg.programu
  • Polskojęzyczny przewodnik
  • Zakwaterowanie na 2 noce w 4* hotelu w Kairze
  • 2 śniadania , 3 lunche, 2 obiady
  • Transfer

dodatkowo płatne

  • napoje
  • opłaty za wejście do wnętrza piramid, muzeum łodzi oraz sali mumi królewskich
  • napiwki
  • transfer z Makadii i Sahl Hashes 11$ od osoby

tabela cen

Cena zależy od ilości chętnych

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Kair i Aleksandria 3 dni z Hurghady prywatnie”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *