Luksor & Dandara z Hurghady

$55,00

Zapraszamy na wycieczkę do Luksoru i Dandery oddalonej 50 km od Luksoru.

Czas trwania: 4:00-20:00

Opis

program

Zapraszamy we wtorki.

Wycieczka rozpoczyna się od świątyni  w Karnaku.

W Karnaku znajduje się zespół świątyń wzniesionych w różnym czasie, poświęconych bogom tebańskim. Centralne miejsce zajmuje największa na świecie świątynia z salą kolumnową, tzw. „Wielki Hypostyl” – świątynia Amona-Re. Od północy przylega do niej świątynia Montu – boga wojny, a na południe położone jest sanktuarium bogini Mut, żony Amona. Świątynie te są połączone ze sobą alejami procesyjnymi. W 1979 Karnak został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnie udajecie sie państwo obejrzeć Kolosy Memnona – posągi faraona Amenhotepa III . Przedstawiają faraona zasiadającego na tronie. W przedniej części tronu, po bokach faraona, wyrzeźbiono dwie niewielkiej wysokości postacie kobiet. Są to żona faraona Teja i jego matka Mutemuja. Boczne ściany tronu zdobi relief złożony z dwóch bóstw obrazujących Nil. Postacie te łączą ze sobą symboliczne rośliny w tzw. znak sema taui (połączone ze sobą papirus i trzcina wokół rdzenia z tchawicy i płuc zwierzęcia); jest to symbol ponownego zjednoczenia Egiptu. Powyżej wypisane jest imię faraona.

Kolejnym punktem jest wizyta w fabryce alabastru gdzie mozna zobaczyć jak recznie wyrabiane są rozmaite rzeczy z tego kamienia.

Czas na lunch – napoje dodatkowo płatne.

Zwiedzanie Doliny Królowych  obecnie Biban al-Harim (Biban El-Malikat lub Biban El-Sultanat – Bramy Królowych, Bramy Kobiet) – część nekropolii tebańskiej, dolina położona na lewym brzegu Nilu,na południe od Doliny Królów. Pochowano tam żony królów Egiptu i niektórych książąt z czasów końca XVIII – XX dynastii.Część grobowców znana była już wcześniej, ale większość została odkryta przez włoskich archeologów na początku XX wieku.

Teraz udacie sie Państwo do Dandery , miejscowości oddalonej ok 50 km od Luksoru. Zobaczycie tam Świątynie Bogini Hathor . Charakteryzuje sie ona pięknymi kolorami i zdobieniami na kolumnach i ścianach które mają wiecej niz 2000lat. Widoczne są również kalendarze i horoskopy które są najstarsze na świecie. Zobaczyć będzie można wygrawerowana lampę jedna  z najstarszych technik na świecie.

w cenie

  • przejazd klimatyzowanym autokarem,
  • bilety wstępu zgodnie z programem
  • lunch,
  • obsługę licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika,

dodatkowo płatne

  • napoje
  • napiwki
  • transfer z  Sahl Hashes, El Gouny 10$ od osoby

tabela cen

Dorośli 55$ od osoby

Dzieci do lat 12 za darmo

Zniżka studencka 10$ od osoby z ważną legitymacją studencką

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Luksor & Dandara z Hurghady”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *