Luksor samolotem z Kairu

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do Luksoru. Trasa zwiedzania wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Czas trwania: 6:00-23:00

Opis

program

Z hotelu pojedziecie na lotnisko w Kairze , skąd polecicie do Luksoru, tam będzie na was czekał polskojęzyczny przewodnik który zabierze was do niezapomnianych miejsc . I tak zwiedzanie zaczynacie od Karnaku.

W Karnaku znajduje się zespół świątyń wzniesionych w różnym czasie, poświęconych bogom tebańskim. Centralne miejsce zajmuje największa na świecie świątynia z salą kolumnową, tzw. „Wielki Hypostyl” – świątynia Amona-Re. Od północy przylega do niej świątynia Montu – boga wojny, a na południe położone jest sanktuarium bogini Mut, żony Amona. Świątynie te są połączone ze sobą alejami procesyjnymi. W 1979 Karnak został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Lunch w lokalnej restauracji na Nilu.

Nastepnie przeprawicie się państwo na drugi brzeg Nilu aby zobaczyć Kolosy Memnona – posągi faraona Amenhotepa III  Przedstawiają faraona zasiadającego na tronie. W przedniej części tronu, po bokach faraona, wyrzeźbiono dwie niewielkiej wysokości postacie kobiet. Są to żona faraona Teja i jego matka Mutemuja.

Kolejnym punktem programu to Dolina Królów część nekropolii tebańskiej, dolina położona na terenie Teb Zachodnich będąca miejscem spoczynku królów Egiptu w okresie od XVIII do XX dynastii. Pierwszym faraonem, który nakazał budowę swojego grobowca w dolinie, z dala od znanych nekropolii, był Totmes I, ostatnim – Ramzes XI. Grobowce, w Dolinie, to wykute w skale kompleksy grobowe, składające się z ciągu licznych korytarzy i sal.

Z Doliny Królów udacie się państwo do Świątyni Hatszepsut zwanej „Świątynią Milionów Lat”. Świątynia, w znacznej części wykuta w skale, składa się z trzech, ułożonych kaskadowo, połączonych ze sobą rampami tarasów, które zakończone były portykami. Rampy zdobione były cokołami. Droga do najniższego tarasu, prowadziła pomiędzy obeliskami i posągami sfinksów. Drugi taras ozdobiony był licznymi reliefami, przedstawiającymi sceny z życia królowej. Na górnym tarasie znajdował się dziedziniec z wejściami do Komór Odrodzenia Hatszepsut i jej ojca.

Po tak ekscytującym zwiedzaniu przyjdzie czas na wizyte w fabryce alabastru gdzie będą mogli państwo zobaczyć jak ręcznie Egipcjanie wyrabiają różnego rodzaju przedmioty z tego kamienia.

Transfer na lotnisko , lot do Kairu, powrót do hotelu.

w cenie

  • transfery klimatyzowanym busem
  • polskojęzyczny przewodnik
  • bilety wstępu wg. programu
  • bilety lotnicze Kair-Luksor-Kair
  • lunch

dodatkowo płatne

  • napoje do lunchu
  • napiwki

tabela cen

Cena zależy od ilości chętnych

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Luksor samolotem z Kairu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *