Rejs po Nilu 10 dni z Kairu

Zwiedzanie Kairu a następnie rejs po Nilu z Luksoru do Asuanu , w programie odwiedzenie najważniejszych świątyń na trasie.

Czas trwania: 10

Opis

program

Zapraszamy codziennie.

Dzień 1:

Przylot do Kairu. Na lotnisku oczekiwał będzie przedstawiciel biura który pomoże podczas procedury odprawy, a następnie zabierze was do 5* hotelu w Kairze . W hotelu pomoże podczas meldunku i omówi cały plan podróży. Nocleg w Kairze , drink powitalny.

Dzień 2: Zwiedzanie Kairu

Śniadanie w hotelu , a następnie spotkanie z przewodnikiem który zabierze was do Gizy. Piramidy w Gizie obejmują dwie największe piramidy zbudowane w starożytnym Egipcie (piramidę Cheopsa i piramidę Chefrena) oraz mniejszą piramidę Mykerinosa i inne obiekty. Wszystkie mają kształt ostrosłupa na podstawie kwadratu. . Piramida Chefrena wyróżnia się ustawioną obok niej, przy dolnej świątyni grobowej, monumentalną rzeźbą Sfinksa. Lunch w lokalnej restauracji , po którym zwiedzanie Muzeum Kairskiego . Eksponaty zostały ułożone w porządku chronologicznym odpowiadającym poszczególnym epokom. Na pierwszym piętrze obecnego gmachu otwarto salę z królewskimi mumiami. Osobna sala jest również poświęcona skarbom faraona Tutenchamona. Teraz pora na zwiedzanie Starego Kairu.

Jest to najstarsza część miasta, obejmująca m.in. szereg zabytków koptyjskich, łączących historycznie starożytny Egipt faraonów z cywilizacją islamską. Duża część dzielnicy nazywana jest z tego względu Kairem koptyjskim. To tam znajdują się pozostałości fortecy Babilon, w której według tradycji schroniła się Święta Rodzina. Twierdza ta była kolebką egipskiego chrześcijaństwa i do dziś jej rejon pozostaje miejscem zamieszkiwania kairskiej społeczności Koptów. Zakupy na słynnym bazarze Khan el Khalili. Powrót do hotelu, nocleg.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 3: Przelot do Luksoru.

We wczesnych godzinach rannych wyjazd z hotelu i przejazd na lotnisko w Kairze , lot do Luksoru. Z lotniska odbierze was przedstawiciel biura z którym udacie się na pokład 5* statku. Po zameldowaniu zjecie lunch na pokładzie i wypłyniecie do Esny. Czas wolny , popołudniowa herbata a potem powitalny koktajl z kapitanem. Kolacja i nocleg na statku .
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 4: Edfu / Kom Ombo

Śniadanie na pokładzie podczas rejsu do Edfu i poranna wizyta w świątyni Horusa. Już w starożytnym Egipcie Edfu było ośrodkiem kultu Horusa. Budowę świątyni w miejscu wcześniejszej świątyni z czasów Nowego Państwa rozpoczął w 237 p.n.e. Ptolemeusz III, a zakończona została około roku 60 p.n.e. w czasach panowania Ptolemeusza XII. Należy ona aktualnie do najlepiej zachowanych egipskich budowli sakralnych z tego okresu i jest drugą co do wielkości spośród zachowanych świątyń w Egipcie . Powrót na statek i rejs do Kom Ombo. Powrót na statek . Rejs do Kom Ombo . Program wieczorny Galabija Party.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 5: Asuan

Płyniemy do Asuanu , delektując się śniadaniem na pokładzie . Całodniowa wycieczka na zwiedzanie Asuanu. Wielka tama Asuańska , Niedokończony Obelisk , Świątynia na wyspie File. Lunch na statku a po nim rejs felucą do ogrodu botanicznego. Powrót na statek obiad oraz show tańca brzucha i egipskiego folkloru. Nocleg w Asuanie.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 6: Asuan opcjonalnie Abu Simbel

Czas wolny na statku lub opcjonalna wycieczka do Abu Simbel. Droga trwa ok 3 godzin . Wielka świątynia w Abu Simbel została poświęcona bogom słońca Amonowi-Re i Re-Horachte oraz bogu sztuki i rzemiosł Ptahowi. Tworzyła ona rozległy kompleks, wchodzący nawet 56 m w głąb skały. Jej wejścia strzegą cztery olbrzymie posągi Ramzesa II. Kolosy o wysokości 20 m, podpierając ścianę fasady, świadczą o potędze króla. Między nogami tych posągów znajdują się kolejne, tym razem członków rodziny Ramzesa: jego matki Tuji, żony Nefertari oraz jego synów i córek. Czas wolny na odpoczynek, kolacja i Nubian Show na pokładzie statku. Nocleg w Asuanie.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 7: Zwiedzanie Kom Ombo

Po śniadaniu udacie się na zwiedzanie świątyni w Kom Ombo. Najciekawszym zachowanym obiektem jest wzniesiona przez Totmesa III świątynia, rozbudowana przez Ptolemeuszy. Świątynia poświęcona była dwóm triadom boskim, które tworzyli: Sobek, Hathor i Chonsu oraz Horus starszy, Taneset-nofret i Panebtaui. Cechą charakterystyczną świątyni jest wybudowanie dwóch naosów obok siebie i szeregu drzwi dla każdej triady bóstw osobno. W kaplicy Hathor przechowywane są mumie krokodyli. Powrót na statek rejs do Edfu , następnie do Esny.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 8: Rejs po Luksoru

Śniadanie na pokładzie. Zwiedzanie Zachodniego Brzegu odwiedziny w Dolinie Królów, Świątyni Hatszepsut , Kolosy Memnona.

Powrót na statek lunch, czas wolny, kolacja. Nocleg na statku .
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 9: Zwiedzanie Wschodniego Brzegu

Po śniadaniu zwiedzanie Karnaku i Świątyni Luksorskiej. Lunch w restauracji w Luksorze.

Transfer na lotnisko w Luksorze i lot do Kairu. Po przylocie transfer do hotelu , nocleg w hotelu.
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 10: Kair

Śniadanie czas wolny do wylotu.
Wyżywienie: śniadanie

 

w cenie

 • przewodnicy
 • wszystkie transfery z / na lotnisko, transfer do hotelu limuzyną.
 • 3 noce w hotelu w  Kairze, w tym codzienne śniadanie
 • 6 nocy na statku , pełne wyżywienieZakwaterowanie na 6 nocy na statku, pełne wyżywienie
 • lot krajowy Kair / Luxor – Luxor / Kair
 • wszystkie wycieczki w Kairze są prywatne wycieczki.
 • anglojęzyczny przewodnik podczas wszystkich wycieczek.
 • bilety wstępu wg programu
 • wszystkie opłaty i podatki za usługi

dodatkowo płatne

 • bilet lotniczy na lot międznarodowy
 • viza wjazdowa do Egiptu
 • wydatki osobiste

tabela cen

Cena zależy od ilości chętnych

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Rejs po Nilu 10 dni z Kairu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *