Sand City

$25,00

Kilkadziesiąt niesamowitych rzeźb z piasku. To trzeba zobaczyć

Czas trwania: 2 godziny

Opis

Program

«Sand City» jest pierwszym muzeum rzeźb piasku otwartym niedawno w Hurghadzie. W tym czasie udało mu się jednak zdobyć serca wielu dzieci i dorosłych, którzy odwiedzili to wspaniałe miejsce. Muzeum znajduje się na otwartej przestrzeni na płaskim terenie, i jest wielkości niemal stadionu piłkarskiego.

Przede wszystkim na terenie Muzeum figur piaskowych, będziesz urzeczony szczególną atmosferą, jaka panuje tutaj. Skala rzeźb, które są kilkakrotnie większe niż wzrost człowieka, jest uderzająca. Wyglądają monumentalnie i są zauważalne z daleka. Dbanie o szczegóły jest zdumiewające, szczególnie jeśli chodzi o twarz rzeźb. Warto wiedzieć, że budowa 30 rzeźb piaskowych, które składają się na wystawę plenerową muzeum, pochłonęła co najmniej kilkadziesiąt ton piasku.

Muzeum „Sand City” jest wizualnie podzielone na dwie duże strefy. W jednym z nich będziecie mogli podziwiać słynnych mitycznych bohaterów i postacie historyczne, takich jak Juliusz Cezar, Kleopatra, Nefertiti, Posejdon, Zeus, Napoleon i wiele innych. Jest nawet Sfinks, uważany przez wielu turystów za symbol Egiptu.

W drugiej części muzeum znajdują się figury z piasku światowej przedstaiwające postacie ze sławy hitów, filmów animowanych i prac literackich. Więc tutaj znajdziesz Iron Man, Hulk, Spider-Man, roboty z  „Transformers”, małpa z „King Kong”, pirat Jack Sparrow, i wiele innych.

Lokalni mistrzowie wykonując takie złożone konstrukcje stosują w swojej pracy tylko specjalnie oczyszczony piasek i woda. Aby zacząć pracę na następnym rysunku rzeźbiarz silnie zagęszcza mokrego materiału sypkiego, przekształcając go w gęstej kępy. Po tym, kielnia, pętla i malarz szpachla formy piaskowe jego dzieło, bardzo dokładnych szczegółów minutą.

W twoich oczach ożywają wszystkich ulubionych bohaterów – będzie to zrobić wrażenie na dziecko. Istnieje jednak jedna bardzo istotna wada w tych rzeźb: wszystkie są bardzo delikatne i bardzo krótkotrwałe. Silne wiatry, deszcz i nawet upalny promienie ultrafioletowe słońca stwarzają poważne zagrożenie dla figur z piasku. Że naturalne czynniki nie są tak szybko zniszczyć rzeźbę, są one pokryte specjalną kompozycję klejącą, a ponadto codziennie nawadniane wodą, aby zapobiec wysychaniu. Dlatego głównym wymogiem «Sand City» skansen jest bezstykowym widok rzeźby.

W cenie

  • Transfer z hotelu i z powrotem
  • Przewodnik
  • Bilety wstępu do Sand City

Płatność dodatkowa

  • Napiwki
  • Wydatki osobiste
  • Jedzenie
  • Napoje

Dodatkowe informacje

Czas Trwania

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Sand City”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *